FlexiSolutions

Podsumowanie roku 2023 w FlexiSolutions

Początek nowego roku to doskonała okazja do tego, by podsumować to co wydarzyło się we FlexiSolutions w 2023 roku. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd najważniejszych osiągnięć w kontekście różnych obszarów działalności spółki
Podsumowanie roku

Nowe biuro

Duża zmiana i istotny krok w rozwoju firmy! Dotychczasowa lokalizacja stała się zwyczajnie zbyt mała. Potrzebowaliśmy większej przestrzeni dla stale rozwijającego się zespołu. Dlatego z początkiem czerwca przenieśliśmy się na prawy brzeg Wisły, gdzie mamy do dyspozycji całe piętro.

 

Od kilku już lat pracujemy w trybie hybrydowym, a nasi pracownicy pojawiają się w biurze przeciętnie 1-2 razy w tygodniu. Nasze nowe biuro zapewnia komfortowe warunki dla jednoczesnej pracy dla kilkunastu osób, a aranżacja przestrzeni sprawia, że zwyczajnie chce się do niego przychodzić.

Nowi klienci

Cieszy nas rosnące zainteresowanie rozwiązaniami FlexiSolutions. Coraz więcej firm dostrzega wartość dodaną dostarczaną przez systemy do budżetowania i konsolidacji, a FlexiReporting zwyczajnie się „podoba” i pozytywnie wyróżnia na tle konkurencji swą elastycznością i prostotą użytkowania.

 

Choć początek roku sygnalizował raczej ograniczenie budżetów na projekty IT, to druga połowa, a w szczególności ostatni kwartał pozwoliły nam ustanowić nowy rekord – grono firm korzystających z FlexiReporting powiększyło się o kolejne 10 spółek (aktualną listę klientów znajdziecie tutaj)! Mamy nadzieję, że w najbliższych miesiącach pozostaniemy „na fali”, dzięki czemu lista referencyjna systemu powiększy się o kolejne uznane logotypy!

Rozwój zespołu

Nowe projekty to nie tylko nowe wyzwania ale także potrzeba dalszego rozwoju zespołu. W efekcie przywitaliśmy „na pokładzie” FlexiSolutions 8 nowych osób. Dzieli ich wiele – profile zawodowe, poziomy doświadczenia oraz zainteresowania, ale każda z nich to specjalista w swojej dziedzinie oraz znakomity współpracownik, który świetnie odnajduje się w kulturze organizacyjnej FlexiSolutions.

 

Kontynuujemy inicjatywy, które fajnie sprawdzają się od dłuższego czasu: cotygodniowe szkolenia wewnętrzne (które stały się świetnym forum dla knowledge sharing) oraz wspólne śniadania (jako cykliczny element integracji pomagający budować i zacieśniać relacje w zespole, który większość czasu pracuje indywidualnie i zdalnie). Zamieszanie związane z nowym biurem sprawiło, że wyjazd integracyjny zorganizowaliśmy dopiero w grudniu. Kazimierz Dolny ugościł nas piękną zimową aurą, a my w fantastycznej atmosferze spędziliśmy wspólnie 2 dni (zobacz relację z wyjazdu).

Innowacje we FlexiReporting

Mocno pracujemy nad nową wersją systemu, która pozwoli nam oferować Klientom FlexiReporting w formule 100% SaaS. Projekt ten pochłonął ponad 40% wszystkich godzin R&D, ale efekty pracy zobaczymy dopiero w 2024 roku. Na innych frontach też działo się dużo dobrego.

 

W naszej ofercie pojawił się specjalistyczny moduł MSSF 16, który świetnie wpisuje się w potrzeby działów księgowych i sprawozdawczych wielu firm oraz błyskawicznie zaczął przekładać się na realne zainteresowanie i nowe projekty. Oprócz tego wiele mniej spektakularnych funkcjonalności i rozszerzeń, dzięki którym system staje się lepszy, wygodniejszy i bardziej użyteczny.

Dzielenie się wiedzą

Od wielu lat istotnie zmieniamy controlling i sprawozdawczość finansową w polskich firmach. Mamy na pokładzie osoby z +20 lat doświadczenia zawodowego. Krótko mówiąc, jesteśmy ekspertami i jak na ekspertów przystało dzielimy się wiedzą. Co to oznacza w praktyce? W ubiegłym roku zorganizowaliśmy 4 bezpłatne webinary, które łącznie zgromadziły ponad 500 uczestników (zachęcamy do odwiedzenia naszej bazy wiedzy gdzie zamieściliśmy nagrania z tych spotkań).

Jako srebrny partner merytoryczny wzięliśmy udział w XVII Kongresie Controllingu a nasi menedżerowie i konsultanci wielokrotnie zabierali głos na łamach wydawnictw branżowych lub spotkań grup roboczych ICV. Stale rozwijaliśmy blog dostępny na naszej stronie internetowej – tylko w 2023 roku pojawiło się tam 27 eksperckich artykułów, które dostarczają cennych wskazówek i praktycznych inspiracji w dziedzinie raportowania i controllingu.
Ten rok kończymy z poczuciem dobrze wykonanej pracy i z patrzymy entuzjazmem w przyszłość!

Co nas czeka w 2024?

Dla wszystkich praktyków controllingu spodziewamy się, że rok 2024 przyniesie dalsze zmiany, których wspólnym mianownikiem będzie dalsza, stopniowa optymalizacja procesów i narzędzi wykorzystywanych w procesach budżetowania, prognozowania, raportowania czy konsolidacji.


Równocześnie nastawiamy się, że najważniejsze trendy na rok 2024 w controllingu zostaną zdominowane przez zagadnienia związane ze skracaniem czasu niezbędnego do tworzenia budżetów i prognoz, skróceniem cykli raportowych, rozwojem narzędzi analizy rentowności oraz „walką o talenty” (rozumianą jako tworzenie warunków pracy pozwalających na przyciąganie i utrzymywanie pracowników gotowych na wyzwania controllingu przyszłości).


Z perspektywy FlexiSolutions nadchodzący rok zapowiada się obiecująco: nowa wersja systemu, realizacja projektów rozpoczętych w ubiegłym roku oraz nowych wdrożeń (mamy nadzieję, że wielu i ciekawych!) oraz … nasza pierwsza okrągła rocznica – 10-lecie FlexiSolutions!

trendy w controllingu
Controlling

Trendy w controllingu na rok 2024

Rok 2024 rzuca nowe wyzwania w dziedzinie controllingu, skupiając się na szybkości i transparentności. Te dwa aspekty są kluczowe dla controllerów finansowych, którzy są partnerami biznesowymi dla Zarządu i kadry menedżerskiej.
W naszym artykule przyglądamy się wpływowi tych trendów na codzienną pracę i strategiom, które można zastosować, aby sprostać tym wyzwaniom.

Czytaj więcej >
PowerBi narzędzie
Business Intelligence

PowerBI jako narzędzie działu controllingu

Power BI to odpowiedź na potrzeby nowoczesnych firm poszukujących efektywnych rozwiązań w analizie danych i raportowaniu.
Zaczniemy od porównania z Excel i FP&A, przez omówienie wyzwań wdrożeniowych, aż do case study z analityki biznesowej. Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze.

Czytaj więcej >
case studies / controlling w firmie / czym zajmuje sie controlling
Controlling

Po co w firmie jest controlling?

Czasami proste pytania ukrywają skomplikowane odpowiedzi, zwłaszcza gdy dotyczą one roli controllingu w firmie. Zamiast zagłębiać się w akademickie definicje, postanowiliśmy przeprowadzić eksperyment i zapytać ekspertów: 'Po co w firmie jest controlling?’.

Odpowiedzi, które otrzymaliśmy, rzucają nowe światło na to zagadnienie, przedstawiając różnorodne perspektywy i pokazując, jak kluczowy może być controlling dla zarządzania, planowania i adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych.

Czytaj więcej >
FlexiSolutions / system do budżetowania / czym zajmuje się controlling
Controlling

Czym zajmuje się controlling? – lista top 7 procesów 

Jaka jest istota i zakres działań controllingu? Przedstawiamy szczegółową listę procesów controllingu, które mogą posłużyć zarówno doświadczonym menedżerom, jak i pracownikom działów kontrolingowych do lepszego zrozumienia, mapowania i optymalizacji obecnych procesów biznesowych.

Zobacz, jak właściwie zrozumiany i wdrożony controlling może przyczynić się do lepszego zarządzania i rozwoju Twojej firmy.

Czytaj więcej >

Dowiedz się więcej jak nasze rozwiązania pomogą usprawnić controlling w Twojej firmie