FlexiSolutions

System do budżetowania i prognozowania – bezpłatny webinar

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie online "System do budżetowania i prognozowania – co zmieni się, gdy zamienisz arkusz kalkulacyjny na oprogramowanie controllingowe?"
Jeśli w Twojej firmie głównym narzędziem stosowanym przez controlling jest arkusz kalkulacyjny, to zapewne znasz liczne ograniczenia i wyzwania związane z budżetowaniem i prognozowaniem w Excelu. Dowiedz się, jak planowanie z wykorzystaniem systemu controllingowego, dostosowanego do potrzeb Twojej organizacji, może stać się szybsze, prostsze i bardziej precyzyjne!
PowerBI w controllingu / controlling finansowy / alokacja kosztów narzędzia / alokacja kosztów w controllingu / system do budżetowania i prognozowania

Webinar: System do budżetowania i prognozowania – co zmieni się, gdy zamienisz arkusz kalkulacyjny na oprogramowanie controllingowe?

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie online „System do budżetowania i prognozowania – co zmieni się, gdy zamienisz arkusz kalkulacyjny na oprogramowanie controllingowe?”

Jeżeli w Twojej firmie podstawowym narzędziem wykorzystywanym przez controlling jest arkusz kalkulacyjny, to z pewnością doskonale znasz ograniczenia i problemy związane z budżetowaniem i prognozowaniem w Excelu. Przekonaj się, że planowanie z wykorzystaniem dopasowanego do potrzeb organizacji systemu controllingowego może być szybsze, łatwiejsze i dokładniejsze!

W trakcie spotkania zaprezentujemy najważniejsze funkcjonalności platformy FlexiReporting pozwalające organizacji skutecznie zarządzać procesem przygotowania, aktualizacji i monitorowania budżetu. Pokażemy praktyczne przykłady działania systemu w kontekście planowania przychodów i kosztów przedsiębiorstwa. Przejdziemy przez różne scenariusze tworzenia budżetów i prognoz, pokazując korzyści związane z wykorzystaniem narzędzi informatycznych przy planowaniu metodą bottom-up i top-down.

Spotkanie będzie jednocześnie okazją do praktycznej dyskusji z ekspertami FlexiSolutions. Opowiemy o tym, jak przebiega wdrożenie systemu do budżetowania, oraz zaprezentujemy wskazówki, dzięki którym zaplanujesz i poprowadzisz projekt tak, by osiągnąć maksimum korzyści bez nadmiernego obciążania pracowników i budżetu przedsiębiorstwa.

Agenda spotkania

1. Budżetowanie i prognozowanie w systemie controllingu:

  • Budżetowanie bottom-up – zapanuj nad złożonością organizacji i zapewnij efektywny przepływ informacji i konsolidację danych w procesie.
  • Budżetowanie top-down – prowadź symulacje i analizy ad-hoc, tworząc sprawnie kolejne wersje planów zgodnie z potrzebami zarządu i właścicieli.
  • Monitorowanie realizacji i analiza odchyleń – zautomatyzuj comiesięczny proces raportowy, by skrócić czas raportowania i poprawić dostęp do danych i analiz.

2. Wdrożenie systemu do budżetowania – przygotowanie i realizacja projektu.

Prelegenci

Mariusz Suminski

Mariusz Sumiński

Mariusz to ekspert i menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem, specjalizujący się w systemach controllingowych.

 

Jako współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający FlexiSolutions, kreuje strategiczną wizję firmy, wspiera klientów oraz zespoły projektowe.
Jego podejście do optymalizacji procesów jest wynikiem praktycznej wiedzy, zgromadzonej podczas lat pracy jako konsultant i kierownik projektów.

 

Od 2023 roku, pełni funkcję lidera Regionalnej Grupy Roboczej ICV Warszawa, promując najlepsze praktyki w controllingu finansowym. Systematycznie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, na konferencjach i w prasie branżowej.

 

Zobacz też:

Budżetowanie w grupie kapitałowej

Budżetowanie w Grupie Kapitałowej

Budżetowanie w ramach Grup Kapitałowych jest procesem skomplikowanym, który wymaga uwzględnienia struktury grupy, różnorodności modeli biznesowych poszczególnych spółek, walut, transakcji wewnętrznych i różnic kulturowych.

Wiele firm z tego powodu ogranicza się do planowania na poziomie indywidualnych spółek, pomimo że skonsolidowany budżet jest kluczowy dla efektywnego zarządzania finansami całej Grupy. W artykule eksplorowane są wyzwania związane z budżetowaniem w grupach oraz przedstawiane są najlepsze praktyki w tym obszarze.

Czytaj więcej >
narzędzie - controlling, mssf-16, konsolidacja

Wdrożenie systemu informatycznego do budżetowania

Zanim spółka zacznie wdrażać system informatyczny do budżetowania warto podsumować kilka kwestii. Jak system do budżetowania wspomaga prace kontrolera? Na ile kokpity menedżerskie mogą wspomóc pracę managera? Jakie trudności można napotkać podczas takiego wdrożenia i jak skutecznie spółka może się do niego przygotować?

Czytaj więcej >
FlexiSolutions / system do budżetowania / czym zajmuje się controlling

System do budżetowania – zastosowania i przykłady

Zaawansowane i wszechstronne systemy budżetowe, które pozwalają na precyzyjne dopasowanie modeli planowania do indywidualnych procesów i struktury danej organizacji, są kluczowe dla współczesnych kontrolerów finansowych i ich firm.

Poszukując optymalnego rozwiązania budżetowego, przedsiębiorstwa koncentrują się na kluczowych aspektach procesu budżetowania, które są dla nich najważniejsze.

Czytaj więcej >

Dowiedz się więcej jak nasze rozwiązania pomogą usprawnić controlling w Twojej firmie