FlexiSolutions

Wdrożenie systemu informatycznego do budżetowania

Zanim spółka zacznie wdrażać system informatyczny do budżetowania warto podsumować kilka kwestii. Jak system do budżetowania wspomaga prace kontrolera? Na ile kokpity menedżerskie mogą wspomóc pracę managera? Jakie trudności można napotkać podczas takiego wdrożenia i jak skutecznie spółka może się do niego przygotować?
narzędzie - controlling, mssf-16, konsolidacja

Zachęcamy do lektury wywiadu przeprowadzonego z Mariuszem Sumińskim, Dyrektorem Zarządzającym FlexiSolutions i współautorem systemu do budżetowania FlexiReporting, który można znaleźć na łamach magazynu branżowego Controlling i Zarządzanie. Podczas rozmowy z Romanem Kotapskim, wydawcą magazynu, Mariusz między innymi odpowiada na następujące pytania:

  • Czy budżetowanie nadal cieszy się popularnością wśród klientów FlexiSolutions?
  • W jakich obszarach dzisiejsze systemy informatyczne wspomagają pracę controllera w zakresie budżetowania?
  • Na ile kokpity menedżerskie pomagają a na ile przeszkadzają w pracy menedżera? Jak je skutecznie opracować i wdrożyć?
  • Jakie trudności można napotkamy podczas wdrożeń systemów informatycznych FlexiSolutions u klientów w zakresie budżetowania?
  • Jak klienci powinni przygotować się do wdrożenia systemu informatycznego do budżetowania i szerzej do controllingu?

Mariusz Sumiński to ekspert z ponad 20-letnim doświadczeniem związanym z wdrożeniami systemów do budżetowania i raportowania zarządczego, zrealizował ponad kilkadziesiąt projektów istotnie usprawniających procesy planowania, budżetowania, raportowania, monitorowania efektywności strategicznej czy konsolidacji finansowej. Mariusz pomaga spółkom w optymalnym wykorzystaniu możliwości dostarczanych rozwiązań. Systematycznie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami podczas wystąpień konferencyjnych oraz publikacji na łamach prasy branżowej. Zanim spółka zacznie wdrażać system informatyczny do budżetowania, zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, który udzielił o wdrażaniu systemu do budżetowania w organizacji.

Na naszym blogu znajdziecie więcej materiałów o przykładowych zastosowaniach systemów do budżetowania oraz funkcjach o korzyściach  z wdrożeń takiego oprogramowania w rożnych organizacjach.

Dowiedz się więcej jak nasze rozwiązania pomogą usprawnić controlling w Twojej firmie