FlexiSolutions

Wdrożenie systemu informatycznego do budżetowania

Zanim spółka zacznie wdrażać system informatyczny do budżetowania warto podsumować kilka kwestii. Jak system do budżetowania wspomaga prace kontrolera? Na ile kokpity menedżerskie mogą wspomóc pracę managera? Jakie trudności można napotkać podczas takiego wdrożenia i jak skutecznie spółka może się do niego przygotować?
narzędzie - controlling, mssf-16, konsolidacja

Zachęcamy do lektury wywiadu przeprowadzonego z Mariuszem Sumińskim, Dyrektorem Zarządzającym FlexiSolutions i współautorem systemu do budżetowania FlexiReporting, który można znaleźć na łamach magazynu branżowego Controlling i Zarządzanie. Podczas rozmowy z Romanem Kotapskim, wydawcą magazynu, Mariusz między innymi odpowiada na następujące pytania:

  • Czy budżetowanie nadal cieszy się popularnością wśród klientów FlexiSolutions?
  • W jakich obszarach dzisiejsze systemy informatyczne wspomagają pracę controllera w zakresie budżetowania?
  • Na ile kokpity menedżerskie pomagają a na ile przeszkadzają w pracy menedżera? Jak je skutecznie opracować i wdrożyć?
  • Jakie trudności można napotkamy podczas wdrożeń systemów informatycznych FlexiSolutions u klientów w zakresie budżetowania?
  • Jak klienci powinni przygotować się do wdrożenia systemu informatycznego do budżetowania i szerzej do controllingu?

Mariusz Sumiński to ekspert z ponad 20-letnim doświadczeniem związanym z wdrożeniami systemów do budżetowania i raportowania zarządczego, zrealizował ponad kilkadziesiąt projektów istotnie usprawniających procesy planowania, budżetowania, raportowania, monitorowania efektywności strategicznej czy konsolidacji finansowej. Mariusz pomaga spółkom w optymalnym wykorzystaniu możliwości dostarczanych rozwiązań. Systematycznie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami podczas wystąpień konferencyjnych oraz publikacji na łamach prasy branżowej. Zanim spółka zacznie wdrażać system informatyczny do budżetowania, zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, który udzielił o wdrażaniu systemu do budżetowania w organizacji.

Na naszym blogu znajdziecie więcej materiałów o przykładowych zastosowaniach systemów do budżetowania oraz funkcjach o korzyściach  z wdrożeń takiego oprogramowania w rożnych organizacjach.

wpływ mssf
MSSF 16

Wpływ MSSF 16 na sprawozdanie finansowe

Adopcja MSSF jako standardu rachunkowości wpływa na przedstawienie wartości w sprawozdaniach finansowych, szczególnie w kontekście leasingu i najmu według MSSF16.

Artykuł analizuje te zmiany, wskazując, jak norma ta modyfikuje bilans, rachunek zysków i strat oraz sprawozdanie przepływów pieniężnych, podkreślając kluczowe różnice i nowe wyzwania w sprawozdawczości finansowej.

Czytaj więcej >
controlling w firmie produkcyjnej
Controlling

WEBINAR: Controlling w firmie produkcyjnej

Poznaj najlepsze praktyki controllingu w firmach produkcyjnych podczas bezpłatnego webinaru. Eksperci branżowi podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc Ci zwiększyć efektywność produkcji i zoptymalizować koszty.

Czytaj więcej >
Budżetowanie w grupie kapitałowej
Budżetowanie

Budżetowanie w Grupie Kapitałowej

Budżetowanie w ramach Grup Kapitałowych jest procesem skomplikowanym, który wymaga uwzględnienia struktury grupy, różnorodności modeli biznesowych poszczególnych spółek, walut, transakcji wewnętrznych i różnic kulturowych.

Wiele firm z tego powodu ogranicza się do planowania na poziomie indywidualnych spółek, pomimo że skonsolidowany budżet jest kluczowy dla efektywnego zarządzania finansami całej Grupy. W artykule eksplorowane są wyzwania związane z budżetowaniem w grupach oraz przedstawiane są najlepsze praktyki w tym obszarze.

Czytaj więcej >
skonsolidowany bilans / system controllingu HR
Konsolidacja

Jak sporządzić skonsolidowany bilans?

Zastanawiasz się, jak skutecznie sporządzić skonsolidowany bilans w swojej firmie? Poznaj nasz praktyczny przewodnik, który krok po kroku prowadzi przez cały proces. Dowiedz się, jakie korekty nałożyć na jednostkowe bilanse spółek podlegających konsolidacji, aby zyskać dokładny i rzetelny obraz finansów całej grupy kapitałowej.

Czytaj więcej >
Korekty konsolidacyjne / kariera
Konsolidacja

Korekty konsolidacyjne – przykłady

Zdobądź konkretne wskazówki i przykłady, które pomogą Ci w efektywnym i precyzyjnym przygotowaniu skonsolidowanych sprawozdań finansowych. Zrozum i zastosuj korekty konsolidacyjne w praktyce.

Dowiedz się, jak przeprowadzać korekty kapitałowe, wyłączać rozrachunki wzajemne i eliminować zyski lub straty ujęte w aktywach. Przeczytaj poradnik dla profesjonalistów w dziedzinie finansów i controllingu, zajmujących się tworzeniem skonsolidowanych sprawozdań finansowych.

Czytaj więcej >

Dowiedz się więcej jak nasze rozwiązania pomogą usprawnić controlling w Twojej firmie