FlexiReporting jest doskonałym narzędziem wspierającym raportowanie, budżetowanie
i prognozowanie w przedsiębiorstwach produkcyjnych.
System wspiera planowanie kosztów bezpośrednich produkcji. W modelu planistycznym możesz zdefiniować koszty standardowe produktów oraz zbudować formatki umożliwiające budżetowanie kosztów wydziałowych i pośrednich.
Poznaj FlexiReporting - system, który pozwala na budowę efektywnych procesów controllingu produkcji.
FlexiReporting pozwala na wykorzystanie jednostkowych kosztów wytworzenia w modelu budżetowym. Jeżeli posiadasz już narzędzia kalkulacji kosztów jednostkowych na podstawie receptur i technologii produkcji, możesz z łatwością wykorzystać te dane w procesie budżetowania. W takiej sytuacji FlexiReporting pozwoli Ci automatycznie importować aktualne lub prognozowane wartości TKW (technicznego kosztu wytworzenia) z systemu ERP/MRP.
FlexiReporting może być również świetnym narzędziem dla planowania kosztów standardowych.
W systemie zdefiniujesz model umożliwiający przygotowanie budżetu dla jednostkowych kosztów produktów. Formatki planistyczne pozwolą zaplanować i zintegrować wszystkie elementy składające się na łączny koszt wytworzenia produktu.
W szczególności system zapewnia elastyczną konfigurację analityki dla każdej pozycji kalkulacyjnej. W ten sposób planowanie kosztów materiałów bezpośrednich, robocizny czy kosztów wydziałowych i pośrednich może uwzględniać wszystkie istotne komponenty i szczegóły.
FlexiReporting pomoże Ci w efektywnym budżetowaniu i prognozowaniu kosztów wydziałów produkcyjnych i jednostek wspierających. Z łatwością przygotujesz budżet kosztów poszczególnych jednostek organizacyjnych z zachowaniem pełnej analityki kosztów rodzajowych.
Formatki do budżetowania dla kierowników wydziałów pozwolą na planowanie wynagrodzeń pracowników pośrednich, kosztów utrzymania infrastruktury, mediów, napraw, remontów czy amortyzacji urządzeń produkcyjnych.
Co więcej mechanizmy systemu pozwolą wykorzystać te dane do kalkulacji stawek godzinowych. FlexiReporting automatycznie wyliczy stawkę godzinową dla robocizny bezpośredniej oraz narzutów kosztów wydziałowych i pośrednich. Oczywiście informacje te zostaną wykorzystane w modelu planowania kosztów standardowych. W ten sposób zapewnisz spójne i poprawne rozliczenia kosztów produkcji w budżecie lub prognozie.
Kompletny model controllingu produkcji FlexiReporting pozwoli Ci zaplanować i monitorować zdolności produkcyjne poszczególnych zakładów, linii i wydziałów. Budżetując i prognozując teoretyczny poziom mocy produkcyjnych możesz uwzględnić liczbę zmian, urlopy, remonty i przerwy technologiczne.
System z łatwością połączy ilościowy plan produkcji i roboczogodziny wynikające z technologii produkcji do wyliczenia rzeczywistego stopnia wykorzystania mocy produkcyjnych. Zestawiając te dane z teoretyczną dostępnością zasobów w łatwy sposób zaplanujesz koszty niewykorzystanych zdolności produkcyjnych.
FlexiReporting świetnie sprawdza się jako narzędzie prognozowania operacyjnego w firmach produkcyjnych. Dla przykładu powiązanie planu produkcji z prognozą sprzedaży umożliwia spójne planowanie wolumenów produkcji na bazie aktualnych planów sprzedaży.
Dodatkowo FlexiReporting pozwala na efektywny przepływ informacji pomiędzy działem sprzedaży
i jednostkami operacyjnymi. Dla przykładu każdorazowa aktualizacja planowanych kosztów jednostkowych automatycznie pojawia się w raportach komercyjnych. Dzięki temu proces prognozowania i budżetowania marży brutto bazuje zawsze na aktualnych wartościach kosztu wytworzenia.
FlexiReporting pozwala zaplanować kompletny Rachunek Wyników firmy produkcyjnej. Model planistyczny z powodzeniem wspiera budżetowanie zysków i strat w układzie kalkulacyjnym
i porównawczym.
W wariancie kalkulacyjnym budżet produkcji zasili Rachunek Wyników szczegółowymi danymi
na temat kosztu własnego sprzedanych produktów oraz wartością niewykorzystanych zdolności produkcyjnych.
Z kolei przedsiębiorstwa korzystające z układu porównawczego wykorzystają dane z budżetów rodzajowych kosztów wydziałów produkcyjnych. W ten sposób zaprezentowane zostaną wynikowe wartości zużycia surowców i materiałów, koszty wynagrodzeń, zużycia energii i mediów, usług obcych czy amortyzacji. Dodatkowo system umożliwi wyliczenie zmiany stanu produktów, jako różnicy pomiędzy planem sprzedaży i planem produkcji.
2021 FlexiSolutions. All rights reserved.
Co cię interesuje?