FlexiSolutions

PowerBI jako narzędzie działu controllingu

Power BI to odpowiedź na potrzeby nowoczesnych firm poszukujących efektywnych rozwiązań w analizie danych i raportowaniu. Zaczniemy od porównania z Excel i FP&A, przez omówienie wyzwań wdrożeniowych, aż do case study z analityki biznesowej. Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze.
PowerBi narzędzie

Temat: PowerBI jako narzędzie działu controllingu. Poznaj jego potencjał oraz proces wdrożenia w organizacji.

Zapraszamy na inauguracyjny webinar z cyklu „Poznaj Power BI”!

We wtorek, 12 marca odkryjemy jego tajniki, porównamy z arkuszami kalkulacyjnymi i systemami FP&A.
Przedstawimy proces wdrożenia w firmie oraz omówimy potencjalne wyzwania. Na koniec, pokażemy, jak wykorzystać Power BI w analizie danych. Dołącz, aby poznać narzędzie, które zmienia sposób analizy danych i podejmowania decyzji biznesowych!

Agenda spotkania

14:00 – 14:15 – Czym jest Power BI i dlaczego warto wdrożyć go w organizacji?

14:15 – 14:25 – Power BI vs Microsoft Excel vs FP&A – różnice i przewagi

14:25 – 14:40 – Gdzie zaczynają się schody? Jakie są najczęstsze trudności podczas wdrożenia Power BI jako narzędzia dla controllingu?

14:40 – 15:00 – Power BI w analityce biznesowej – case study na przykładzie danych sprzedażowych.

15:00 – 15:10 – Q&A

Prelegent

Mariusz Podlecki

Mariusz Podlecki

Ekspert z zakresu kontrolingu finansowego, operacyjnego i produkcyjnego. Posiada 10-letnie doświadczenie nabyte w różnorodnych branżach takich jak energetyka, usługi B2B, FMCG, motoryzacja czy nieruchomości komercyjne.

Mariusz pełni rolę lidera projektów w obszarze kontrolingu oraz wdrażania raportowania w obszarze hurtowni danych wraz z Power BI.

certyfikaty
FlexiSolutions / system do budżetowania / czym zajmuje się controlling
Controlling

Czym zajmuje się controlling? – lista top 7 procesów 

Jaka jest istota i zakres działań controllingu? Przedstawiamy szczegółową listę procesów controllingu, które mogą posłużyć zarówno doświadczonym menedżerom, jak i pracownikom działów kontrolingowych do lepszego zrozumienia, mapowania i optymalizacji obecnych procesów biznesowych.

Zobacz, jak właściwie zrozumiany i wdrożony controlling może przyczynić się do lepszego zarządzania i rozwoju Twojej firmy.

Czytaj więcej >
Podsumowanie roku
Pozostałe

Podsumowanie roku 2023 w FlexiSolutions

Początek nowego roku to doskonała okazja do tego, by podsumować to co wydarzyło się we FlexiSolutions w 2023 roku. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd najważniejszych osiągnięć w kontekście różnych obszarów działalności spółki

Czytaj więcej >
trendy w controllingu
Controlling

Trendy w controllingu na rok 2024

Rok 2024 rzuca nowe wyzwania w dziedzinie controllingu, skupiając się na szybkości i transparentności. Te dwa aspekty są kluczowe dla controllerów finansowych, którzy są partnerami biznesowymi dla Zarządu i kadry menedżerskiej.
W naszym artykule przyglądamy się wpływowi tych trendów na codzienną pracę i strategiom, które można zastosować, aby sprostać tym wyzwaniom.

Czytaj więcej >
case studies / controlling w firmie / czym zajmuje sie controlling
Controlling

Po co w firmie jest controlling?

Czasami proste pytania ukrywają skomplikowane odpowiedzi, zwłaszcza gdy dotyczą one roli controllingu w firmie. Zamiast zagłębiać się w akademickie definicje, postanowiliśmy przeprowadzić eksperyment i zapytać ekspertów: 'Po co w firmie jest controlling?’.

Odpowiedzi, które otrzymaliśmy, rzucają nowe światło na to zagadnienie, przedstawiając różnorodne perspektywy i pokazując, jak kluczowy może być controlling dla zarządzania, planowania i adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych.

Czytaj więcej >
system controllingowy / PowerBI w controllingu
Business Intelligence

Power BI w controllingu – czego potrzebujesz do skutecznego raportowania

Jak technologia wspomaga raportowanie i wizualizację danych? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym omawiamy działanie Power BI. Prezentujemy zarówno zalety, jak i wady, a także koszty związane z wdrożeniem.

Poruszamy również temat różnic i przewag między Power BI a Microsoft Excel oraz FP&A. Opisujemy także wyzwania i aspekty integracji danych w kontekście wdrożenia.

Czytaj więcej >

Dowiedz się więcej jak nasze rozwiązania pomogą usprawnić controlling w Twojej firmie