FlexiSolutions

WEBINAR: Narzędzia controllingu HR

Unikalne warsztaty online dopasowane do potrzeb kontrolerów i analityków HR. Zapraszamy na bezpłatne spotkanie polecane dla wszystkich, którzy szukają inspiracji dla optymalizacji i automatyzacji raportowania, budżetowania i prognozowania zatrudnienia oraz kosztów osobowych.
webinar

Agenda spotkania

10.00 – 10.45 – Budżetowanie i monitorowanie zatrudnienia i kosztów

Praktyczne koncepcje i rozwiązania do zastosowania w procesach budżetowania, prognozowania i analizy odchyleń w obszarze zatrudnienia i wynagrodzeń.

10.45 – 11.30 – Dashboard HR i raportowanie ESG

Różni interesariusze, podobne KPI – przykłady raportów i wskaźników kadrowo-płacowych wykorzystywanych w raportowaniu zarządczym i sprawozdawczości obligatoryjnej.

11.30 – 12.00Controlling HR w systemie FlexiReporting

Prezentacja rozwiązań FlexiSolutions wspierających procesy planowania i analizy zatrudnienia oraz kosztów osobowych.

Prowadzący:

Mariusz Sumiński, Dyrektor Zarządzający we FlexiSolutions

Renata Kopyczyńska, Konsultantka, lider wdrożeń rozwiązań controllingowych i analitycznych dla HR

W trakcie spotkania przedstawimy praktyczne przykłady rozwiązań wspierających planowanie i analizę danych w obszarze HR. Opowiemy i pokażemy jak może przebiegać proces planowania wakatów i podwyżek. Zaprezentujemy narzędzia wspierające planowanie wszystkich kosztów pracowniczych (dodatków, premii regulaminowych i innych składników wynagrodzeń oraz narzutów i świadczeń socjalnych). Opowiemy o typowych przykładach organizacji procesu oraz odpowiedzialności menedżerów funkcjonalnych oraz zespołów HRBP i C&B za poszczególne zadania.

Spojrzymy z perspektywy działu HR na nowe obowiązki sprawozdawcze wynikające z konieczności przygotowania sprawozdań dotyczących zrównoważonego rozwoju (ESG). Pokażemy przykładowe wskaźniki i zestawienia związane z prezentacją danych dotyczących zasobów ludzkich. Porównamy dane prezentowane w raportach ESG z typowymi przykładami dashboardów HR oraz poszukamy synergii pozwalających na ograniczenie kosztów obsługi nowych procesów raportowych.

Webinar będzie jednocześnie okazją do poznania naszych rozwiązań wspierających planowanie i raportowanie danych HR. W trakcie krótkiej sesji narzędziowej zaprezentujemy wybrane możliwości platformy FlexiReporting jako narzędzia wspierającego digitalizację przygotowania budżetów, prognoz i raportów w obszarze zatrudnienia i kosztów osobowych.

Dowiedz się więcej jak nasze rozwiązania pomogą usprawnić controlling w Twojej firmie