FlexiSolutions

Wycena i księgowanie MSSF 16 – jak opanować raportowanie leasingu i najmu?

Czy chcesz odkryć, jak usprawnić zarządzanie umowami leasingu i najmu w Twojej firmie? Poznaj FlexiReporting - innowacyjne narzędzie, które rewolucjonizuje procesy finansowe. Zobacz nagranie z webinaru.
wycena i księgowanie MSSF 16

Temat: Wycena i księgowanie MSSF 16 – jak opanować raportowanie leasingu i najmu?

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie online „Wycena i księgowanie MSSF 16 – jak opanować raportowanie leasing i najmu?”

 

30 stycznia eksperci FlexiSolutions – Mariusz Sumiński i Agnieszka Dziedziela opowiedzą o jak usprawnić zarządzanie umowami leasingu i najmu w Twojej firmie. Poznaj FlexiReporting – innowacyjne narzędzie, które rewolucjonizuje procesy finansowe. Dołącz do naszego webinaru, by dowiedzieć się więcej.

Agenda spotkania

14:00 – 14:05 – Wprowadzenie do FlexiReporting

5 kluczowych faktów o FlexiReporting, zanim zaprezentujemy działające rozwiązanie.

14:05 – 14:35 – Proces zarządzania umowami leasingu i najmu
Zobacz, jak łatwo i efektywnie można zarządzać sprawozdawczością finansową dzięki modułowi MSSF 16 FlexiReporting

Inicjalna wycena umowy

Zobacz jak FlexiReporting pozwala w 5 minut precyzyjnie dokonać wyceny aktywa i zobowiązania z tytułu MSSF16

Obsługa zmian

Przekonaj się, jak system minimalizuje nakład pracy przy obsłudze zmian w umowie (stopy dyskonta, czas trwania, harmonogram płatności)?

Skalowanie procesu

Zobacz, jak FlexiReporting radzi sobie z zarządzaniem setkami czy tysiącami umów, zapewniając efektywność i precyzję.

Raportowanie i analiza

Odkryj możliwości raportowania FlexiReporting, które gwarantują transparentne i zrozumiałe kalkulacje IFRS 16.

Księgowanie MSSF 16

Zobacz jak przygotować dekrety by automatycznie zaksięgować wycenę MSSF16

14:35 – 14:45 – Wdrożenie narzędzia do MSSF 16

Dowiedz się jak w 6 tygodni wdrożyć FlexiReporting w swojej organizacji. Poznaj koszty i parametry wpływające na wycenę projektu.

14:45 – 15:00 Q&A

Doskonała okazja na zadanie pytania i omówienie potrzeb związanych z potrzebami Twojej firmy.

Prelegenci

Mariusz Suminski

Mariusz Sumiński

Mariusz to ekspert i menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem, specjalizujący się w systemach controllingowych.

 

Jako współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający FlexiSolutions, kreuje strategiczną wizję firmy, wspiera klientów oraz zespoły projektowe.
Jego podejście do optymalizacji procesów jest wynikiem praktycznej wiedzy, zgromadzonej podczas lat pracy jako konsultant i kierownik projektów.

 

Od 2023 roku, pełni funkcję lidera Regionalnej Grupy Roboczej ICV Warszawa, promując najlepsze praktyki w controllingu finansowym. Systematycznie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, na konferencjach i w prasie branżowej.

 

Agnieszka Dziedziela

Agnieszka Dziedziela

Agnieszka jest biegłą rewidentką oraz  doświadczoną specjalistką z bogatym doświadczeniem w obszarze finansów. Posiada wieloletnie doświadczenie na różnych stanowiskach, w tym audytora, specjalisty ds. raportowania, czy księgowej, co pozwoliło jej zgłębić wszystkie niuanse i wyzwania związane z tą dziedziną.

 

Obecnie skupia się na konsultacji i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań dla finansistów, koncentrując się na obszarach takich jak sprawozdawczość, controlling i zarządzanie zasobami ludzkimi. Pracując w firmie FlexiSolutions, dąży do ułatwienia pracy kolegom z branży finansowej, zapewniając im efektywne narzędzia i rozwiązania, które usprawnią ich codzienne obowiązki.

 

Jest również autorką wielu artykułów i webinarów o MSSF 16 i rachunkowości w firmie.

Podsumowanie roku
Pozostałe

Podsumowanie roku 2023 w FlexiSolutions

Początek nowego roku to doskonała okazja do tego, by podsumować to co wydarzyło się we FlexiSolutions w 2023 roku. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd najważniejszych osiągnięć w kontekście różnych obszarów działalności spółki

Czytaj więcej >
FlexiSolutions / system do budżetowania / czym zajmuje się controlling
Controlling

Czym zajmuje się controlling? – lista top 7 procesów 

Jaka jest istota i zakres działań controllingu? Przedstawiamy szczegółową listę procesów controllingu, które mogą posłużyć zarówno doświadczonym menedżerom, jak i pracownikom działów kontrolingowych do lepszego zrozumienia, mapowania i optymalizacji obecnych procesów biznesowych.

Zobacz, jak właściwie zrozumiany i wdrożony controlling może przyczynić się do lepszego zarządzania i rozwoju Twojej firmy.

Czytaj więcej >
trendy w controllingu
Controlling

Trendy w controllingu na rok 2024

Rok 2024 rzuca nowe wyzwania w dziedzinie controllingu, skupiając się na szybkości i transparentności. Te dwa aspekty są kluczowe dla controllerów finansowych, którzy są partnerami biznesowymi dla Zarządu i kadry menedżerskiej.
W naszym artykule przyglądamy się wpływowi tych trendów na codzienną pracę i strategiom, które można zastosować, aby sprostać tym wyzwaniom.

Czytaj więcej >
case studies / controlling w firmie / czym zajmuje sie controlling
Controlling

Po co w firmie jest controlling?

Czasami proste pytania ukrywają skomplikowane odpowiedzi, zwłaszcza gdy dotyczą one roli controllingu w firmie. Zamiast zagłębiać się w akademickie definicje, postanowiliśmy przeprowadzić eksperyment i zapytać ekspertów: 'Po co w firmie jest controlling?’.

Odpowiedzi, które otrzymaliśmy, rzucają nowe światło na to zagadnienie, przedstawiając różnorodne perspektywy i pokazując, jak kluczowy może być controlling dla zarządzania, planowania i adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych.

Czytaj więcej >
PowerBi narzędzie
Business Intelligence

PowerBI jako narzędzie działu controllingu

Power BI to odpowiedź na potrzeby nowoczesnych firm poszukujących efektywnych rozwiązań w analizie danych i raportowaniu.
Zaczniemy od porównania z Excel i FP&A, przez omówienie wyzwań wdrożeniowych, aż do case study z analityki biznesowej. Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze.

Czytaj więcej >

Dowiedz się więcej jak nasze rozwiązania pomogą usprawnić controlling w Twojej firmie